• 0263-610-7439

چرا استیل ضد زنگ است؟

استیل زنگ ناپذیر یکی از معدود عناصری است که رسوب نمی کند و این به دلیل ارتباط بین ترکیبات شیمیایی آن با طبیعت است. استیل زنگ ناپذیر از آهن، کرومیوم، منگنز،

سیلیکون، کربن و در بسیاری از مواقع  از نیکل و مولیبدنوم تشکیل شده است. این الما‌ن‌ها از طریق آب و هوا به اکسیژن واکنش نشان می دهند که این عمل از طریق یک لایه بسیار نازک صورت می‌گیرد که از اکسید فولاد و هیدرواکسید تشکیل شده است. کرومیوم نقش بسیار مهمی را در واکنش با اکسیژن و تشکیل لایه عایق انجام می دهد؛ در حقیقت تمامی استیل های زنگ ناپذیر حداقل 10 درصد کرومیوم دارند.
حضور لایه ضد زنگ باعث می‌شود مرزی بین سطح زیرین استیل و آب و اکسیژن خارجی -که قابلیت نفوذ دارند- ایجاد شود. از آنجایی که چیدمان این لایه به شدت به هم نزدیک و فواصل میان آنها تنگ است، حتی تعداد کمی از لایه های اتمی آن می توانند درصد نفوذ را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

این لایه به قدری باریک است که حتی از طول موج نور هم ضخامت کمتری دارد که باعث شده دیدن آن بدون استفاده از مدرن ترین تجهیزات علمی و صنعتی غیر ممکن باشد. استیل هایی با درجه کیفیت پایین به راحتی با اکسیژن و آب واکنش می‌دهند و لایه عایق آنها به سرعت از بین میرود و در نتیجه در معرض آب و هوا قرار می گیرند. جنس نامرغوب این استیل‌ها سبب می‌شود تا به سرعت رسوب کنند و به حالتی که به آن زنگ زدن می گوییم تبدیل شوند و در نهایت قسمت های فرسوده آن‌ها به راحتی و با چشمان غیر مسلح قابل دیدن باشند.

در نتیجه استیل ضد زنگ به هیچ وجه رسوب نمی‌کند و در حقیقت از خود محافظت می‌نماید. (برخی فلزهای دیگر مثل تیتانیوم و آلومینیوم هم با چنین لایه‌ی محافظی در مقابل زنگ محافظت می‌شوند.) استیل به سبب این کیفیت و استقامت است که مصارف گوناگونی از صندوق بانک‌ها گرفته تا سینک دستشویی، اتصالات، اسپایدر، لوله و پروفیل دارد.

شرکت استیل رخ با تکیه بر آگاهی از دانش روز صنعت استیل اقدام به تولید محصولاتی کرده که از بالاترین کیفیت‌های موجود در این عرصه برخوردار هستند. این محصولات علاوه بر ضد زنگ بودن، در برابر نور خورشید و اشعه های مختلف دیگر نیز مقاوم هستند.

 به طور مثال در زمینه اتصالات در خیلی از موارد کیفیت پایین استیل باعث فروپاشی کل سازه شده و حتی از نظر امنیتی هم مشکل ساز می شود اما کیفیت بالای محصولات استیل رخ سبب شده تا سازه علاوه بر امنیت، زیبایی خود را نیز حفظ کند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 07:54

تماس با ما

  • تهران،کیلومتر22 جاده مخصوص،جنب شرکت الغدیر،کوچه صاحب الزمان، پلاک 2
  • 0912-364-7243
  • 0263-610-7439
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخرین نمونه ها

Top